OSUSZANIE PO ZALANIU WARSZAWA

Osuszanie po zalaniu jak również profesjonalne osuszanie mieszkań świadczymy na terenie całego województwa mazowieckiego, natomiast głównie osuszamy w mieście Warszawa. Jedną z najczęstszych przyczyn zalania mieszkania jest awaria instalacji znajdującej się w mieszkaniu lub budynku, jak też instalacji przyłączy urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie domowym np. pralki, zmywarki, lodówki. Rzadziej do zalań dochodzi na skutek nieszczelności instalacji kanalizacyjnej, gdyż w tym przypadku mamy raczej do czynienia z procesem o dłuższym horyzoncie czasowym, a o samym problemie dowiadujemy się najczęściej po wystąpieniu efektów ubocznych tj. zawilgocenia się ścian lub pojawienia się na ścianach wykwitów pleśni. Zalania mieszkań nasilają się wraz z nastaniem okresu wakacyjnego, gdyż wtedy statystycznie więcej ludzi opuszcza miejsca zamieszkania na okresy kilku lub kilkunastodniowe. Wystąpienie podczas nieobecności awarii powoduje często duże zalanie, które rozprzestrzenia się na wiele sąsiadujący pomieszczeń lub nawet mieszkań, a czasami w budynkach spotyka się zalania lokali występujących na niższych piętrach. Praktycznie w każdym takim przypadku mam do czynienia ze skutkami zalań, które można ocenić wzrokowo tj. mokre ściany, podłoga lub sufit, ale najczęściej również mamy do czynienia z zalaniami podposadzkowymi, gdyż znajdująca się w pomieszczeniach woda przedostaje się poprzez dylatacje przyścienne pod warstwę posadzki (jastrychu i izolacji cieplnej). Tego zalania bezpośrednio na obiekcie nie widać, ale sama konieczność osuszania podposadzkowego może być stwierdzona poprzez przeprowadzenie niezbędnych pomiarów parametrów substancji budowlanej tj. zawilgocenia ścian, posadzek, oraz warstw podposadzkowych. Do tego celu niezbędne jest posiadanie odpowiednich urządzeń pomiarowych, wiedzy i doświadczenia, jak w sposób nieuciążliwy z możliwie niewielką ingerencją w substancje budowlaną przeprowadzić konieczne pomiary.


W naszej pracy stosujemy najnowocześniejsze dostępne technologie i aktualną wiedzę dotyczącą najlepszych europejskich praktycznych rozwiązań i w odróżnieniu do innych firm łączymy następujące elementy:

 • ekonomiczność procesu osuszania - usługa jest możliwie szybka i tania, oraz małoinwazyjna
 • minimalizacją uciążliwości, poprzez obniżenie hałasu i zmniejszenie niezbędnych czynności ingerencji w substancję budowlaną
 • negatywnego wpływu na zdrowie człowieka, dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii, urządzeń filtrujących i referencyjnych pomiarów.

OSUSZANIE MIESZKAŃ WARSZAWA

Osuszanie mieszkań Warszawa to jedna z wielu specjalizacji firmy Dryfast Sp. z o.o. świadczonych z szerokiego spektrum oferty na osuszanie. Osuszanie mieszkania po zalaniu wykonujemy poprzez szybkie przeprowadzenie procesu osuszania podposadzkowego, instalując w mieszkaniu specjalnie skonstruowane do tego celu nowoczesne osuszacze warstw podposadzkowych, wraz z innymi urządzeniami towarzyszącymi. Bazujemy na naszym wieloletnim doświadczeniu branżowym, oraz nowoczesnych, bezpiecznych i energooszczędnych urządzeniach.


Osuszanie mieszkania jest konieczne w przypadku zalania podposadzkowego, z którym możemy mieć do czynienie w następujących przypadkach:

 • awaria instalacji przyłączeniowej wody w urządzeniach gospodarstwa domowego (przyłącze w pralce, zmywarce, lodówce lub nieszczelność instalacji wodnej lub kanalizacyjnej
 • awaria instalacji bezpośrednio w posadzce np. przewody CO lub ogrzewania podłogowego
 • awaria instalacji biegnących w ścianach w naszym mieszkaniu lub mieszkaniu sąsiada
 • zalanie na skutek nieszczelności dachu lub elewacji budynku

W każdym ww. przypadku oprócz oczywistej potrzeby osuszania za pomocą osuszaczy kondensacyjnych należy przeprowadzić pomiary w celu stwierdzenia lub wykluczenia wody lub wilgoci po posadzką. Pozostawienie bowiem wody lub wilgoci pod posadzką powoduje tzw. szkody wtórne:

 • przenoszenie zawilgocenia na ściany i w efekcie pojawienie się zagrzybienia
 • pojawianie się wykwitów na ścianach, odspajanie się farby i tynku
 • rozpad warstwy izolacji pod posadzką, a w przypadku jastrychu anhydrytowego również samej posadzki
 • rozpoczęcie pod posadzką procesów gnilnych, tworzenie się zarodników grzybów i pleśni, które następnie wydostają się poprzez dylatacje przyścienne do pomieszczeń i powodują bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka
 • rozwój wirusów i bakterii powoduje dodatkowo nieprzyjemny zapach i reakcje alergiczne

Zbagatelizowanie tego problemu w chwili jego wykrycia może spowodować odrzucenie przez ubezpieczyciela roszczenia wypłaty odszkodowania. Szkoda będzie się powiększać, a ewentualnej jej późniejsze usunięcie będzie trwało dłużej i będzie bardziej kosztowne. Przeprowadzenie tylko osuszania poprzez np. samodzielne wypożyczenie osuszacza kondensacyjnego nie ma tutaj najmniejszego sensu i jest tylko wyrzucaniem pieniędzy.

OSUSZANIE MIESZKANIA - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1Jak mam przygotować mieszkanie, aby mogli Państwo zacząć proces osuszania?
Jesteśmy profesjonalną firmą i wszystkim zajmiemy się sami, prosimy jedynie o udostępnienie zalanych powierzchni i dostęp do energii elektrycznej. Szczegóły omawiany zawsze na konkretnym obiekcie.
2Czy podczas procesu osuszania mieszkania mogę mieszkać w innym pokoju?
Dysponujemy technologią osuszania, która jest aktualnie najbezpieczniejsza dla poszkodowanego ze specjalnym systemem filtracji i nic nie stoi na przeszkodzie, aby w osuszanym mieszkaniu mieszkać. Zawsze dobieramy odpowiednie urządzenia pod kątem wydajności i hałasu, a całą instalację przeprowadzamy tak, aby była możliwie mało uciążliwa.
3Słyszałem o tańszej adsorpcyjnej technologii osuszania, czy jest lepsza?
Technologia adsorpcyjna polega na wtłaczaniu suchego powietrza pod posadzkę. Jest to stara technologia sprzed kilkunastu lat, która nie może być stosowana w wielu krajach europejskich np. w Niemczech. W Polsce nie ma na ten temat unormowania. Technologia wtłaczania powietrza pod posadzkę jest bardzo niebezpieczna dla mieszkańców, bowiem wylatujące powietrze spod posadzki zawiera patogeny grzybów, pleśni, bakterie, które potem rozprzestrzeniają się po całym mieszkaniu stwarzając zagrożenie chorobotwórcze. Po tygodniu od zalania zaczynają się pod posadzką procesy gnilne, a potem to wszystko ląduje w mieszkaniu. To Państwo oddychacie tym powietrzem przez wiele dni i to Państwo się trujecie, a nie firma która w ten sposób przeprowadza proces suszenia i nie likwidator ubezpieczeniowy, który sugeruje zawsze wariant najtańszy. Postawcie sobie Państwo pytanie na ile wyceniacie swoje zdrowie. Możemy oczywiście zrobić taką instalację, ale stanowczo ją odradzamy, alergicy, starsze osoby lub małe dzieci mogą ją boleśnie odczuć.
4Jedna z firm proponuje mi wykonanie osuszania mieszkania taniej i to w 5 dni, co wy na to?
W 99% to oszustwo, niestety spotykane na rynku. Ta propozycja dotyczy zapewne osuszania poprzez wtłaczanie suchego powietrza po posadzkę. Każda substancja budowlana oddaje wilgoć poprzez swoją powierzchnię i w tak krótkim czasie można wysuszyć tylko powierzchniowo ściany i posadzki, miernik po 5 dniach pokaże, że jest sucho, a firma weźmie od Państwa pieniądze. Niestety po kolejnym tygodniu wilgoć z głębszych warstw znowu napłynie. Państwo wydacie pieniądze lub zlikwidujecie szkodę z ubezpieczycielem i będziecie w punkcie wyjścia. Substancja budowlana potrzebuje czasu aby wchłonąć wilgoć i potrzebuje czasu, aby ja oddać. Nie jesteśmy w stanie oszukać praw fizyki, jedynie co Państwu deklarujemy to optymalizację i realne przyspieszenie tego procesu. Nie powielajcie Państwo błędów, kupisz taniej kupisz dwa razy.
5Wysuszono mi mieszkanie po zalaniu, ale odradzono instalację listw przypodłogowych, dlaczego?
Prawdopodobnie firma była nierzetelna, skróciła proces suszenia, ale pracownicy tej firmy wiedzieli, że obiekt nie jest wysuszony więc zabronili instalacji listw, aby ściany i posadzka dalej same się miesiącami suszyły. Zalecamy zatem korzystanie z innych firm. Po naszych instalacjach osuszających klient może przystąpić do odnawiania mieszkania, malowania i instalacji listw. Wilgoć zabieramy z lokalu razem z maszynami.
6Skąd będę wiedzieć, czy mieszkanie zostało osuszone?
Otrzyma Pan taką informację od nas wraz z protokołem z pomiarów w trakcie procesu suszenia, protokołem końcowym i gwarancją. Nasze protokoły wraz z graficzną prezentacją rozkładu wilgoci są czytelne nawet dla laika. Po naszych instalacjach nie będzie już potrzeby ponownego osuszania i można przystąpić do prac remontowych lub wykończeniowych.
7Na innych stronach widziałem ładne zdjęcia, a wasze są słabej jakości?
Na naszej stronie prezentujemy tylko wybrane zdjęcia z naszych prawdziwych realizacji, a nie kupione lub ściągnięte z internetu. Rzeczywiście czasami ich jakość nie jest najlepsza, ale na obiektach skupiany się na problemie klienta związanym z zalaniem, a zdjęcia powstają przy okazji dokumentowania szkody. Możemy jednak pochwalić się w galerii realizacji różnorodnością problemów, jakimi się w z sukcesami już zajmowaliśmy. Jest to zaledwie ułamek, gdyż większość z nich jest objęta tajemnica handlową.
8Czy mogę też wam zlecić naprawy hydrauliczne i prace remontowe?
Tak. Mamy renomowanych kooperantów, więc możemy przejąć cały proces restytucji obiektu. Macie Państwo z naszej strony jedną fachowa osobę do kontaktu we wszystkich sprawach.