ODGRZYBIANIE

Odgrzybianie oraz usuwanie pleśni jest oferowane i realizowane przez naszą firmę wraz z procesem osuszania obiektu. Tworzenie się zarodników pleśni i grzybów zaczyna się już w siódmym dniu po zalaniu. Jeżeli mamy do czynienia z zalaniem podposadzkowym nie jesteśmy w stanie tego nawet zauważyć. Zarodniki pleśni i grzybów tworzą się również na ścianach w pomieszczeniach, w których następuje proces kondensacji wody i odkładanie się jej na powierzchniach, które mają temperaturę niższą od temperatury punktu rosy. Przekroczenie w pomieszczeniu optymalnych relacji pomiędzy temperaturą i wilgotnością powietrza, wraz ze zbyt zimną ścianą powoduje powstawanie na ścianie zarodników pleśni. Z podobnym efektem mamy do czynienia również w przypadku przekroczenia temperatury nieco wyższej określanej jako punkt powstawania pleśni w miejscach, w których nie ma przepływu powietrza np.. wnętrza szaf przesuwnych, ściany za meblami, obrazami, kanapą itp.

W naszej pracy stosujemy najnowocześniejsze dostępne technologie i aktualną wiedzę dotyczącą najlepszych europejskich praktycznych rozwiązań i w odróżnieniu do innych firm łączymy następujące elementy:

  • ekonomiczność procesu osuszania - usługa jest możliwie szybka i tania, oraz małoinwazyjna
  • minimalizacją uciążliwości, poprzez obniżenie hałasu i zmniejszenie niezbędnych czynności ingerencji w substancję budowlaną
  • negatywnego wpływu na zdrowie człowieka, dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii, urządzeń filtrujących i referencyjnych pomiarów.

Odgrzybianie Budynków, Ścian, Tynków

Istnieje wiele tysięcy różnych rodzajów grzybów pleśniowych, które dla nas są widoczne jako ciemne, czarne odcienie na ścianie, ale najgroźniejsze są te, które występują w stanie rozproszonym i są niewidoczne dla oka. Dlatego są one bardziej niebezpieczne i przy długotrwałym wdychaniu znacząco zwiększają ryzyko zachorowania i objawów alergicznych, w szczególności u dzieci i osób starszych.


Grzyb i pleśń mogą wywołać następujące zagrożenia:

  • typowe reakcje alergiczne (kaszel, bóle głowy, wysypki), głównie u dzieci i u osób z osłabionym układem odpornościowym
  • zwiększenie ryzyka zachorowania na raka
  • uczucie ogólnego zmęczenia, przemęczenia
  • grzybice tkanki skórnej na skutek bezpośredniego kontaktu

Standard osuszania firmy Dryfast Sp. z o.o. określa zasady postępowania podczas przeprowadzania procesu osuszania, w którym osuszacz warstw izolacji wykorzystywany do osuszania warstw podposadzkowych jest wyposażony w specjalny trzy lub czterostopniowy system filtrujący. W systemie czterostopniowym ostatnim elementem systemu jest filtr HEPA H13 o specjalnej konstrukcji i bardzo dużej powierzchni, tak aby zapewnić domownikom maksymalną ochronę. Dodatkowo pracownicy firmy Dryfast Sp. z o.o. przeprowadzają pomiary parametrów powietrza i instalują w razie potrzeby dodatkowe urządzenia filtrujące.

Ozonowanie Pomieszczeń

Widoczne zarodniki pleśni i grzybów są przez naszych pracowników mechanicznie usuwane i chemicznie niszczone za pomocą specjalnych substancji. Na zakończenie procesu osuszania przeprowadzone zostaje również ozonowanie pomieszczeń, które ma na celu ostateczne pozbycie się również niewidocznych zarodników grzybów i pleśni.