OSUSZANIE MIESZKAŃ WARSZAWA

Osuszanie mieszkań Warszawa to jedna z wielu specjalizacji firmy Dryfast Sp. z o.o. świadczonych z szerokiego spektrum oferty na osuszanie. Osuszanie mieszkania po zalaniu wykonujemy poprzez szybkie przeprowadzenie procesu osuszania podposadzkowego, instalując w mieszkaniu specjalnie skonstruowane do tego celu nowoczesne osuszacze warstw podposadzkowych, wraz z innymi urządzeniami towarzyszącymi. Bazujemy na naszym wieloletnim doświadczeniu branżowym, oraz nowoczesnych, bezpiecznych i energooszczędnych urządzeniach.

Osuszanie mieszkania jest konieczne w przypadku zalania podposadzkowego, z którym możemy mieć do czynienie w następujących przypadkach:

  • awaria instalacji przyłączeniowej wody w urządzeniach gospodarstwa domowego (przyłącze w pralce, zmywarce, lodówce lub nieszczelność instalacji wodnej lub kanalizacyjnej
  • awaria instalacji bezpośrednio w posadzce np. przewody CO lub ogrzewania podłogowego
  • awaria instalacji biegnących w ścianach w naszym mieszkaniu lub mieszkaniu sąsiada
  • zalanie na skutek nieszczelności dachu lub elewacji budynku

W każdym ww. przypadku oprócz oczywistej potrzeby osuszania za pomocą osuszaczy kondensacyjnych należy przeprowadzić pomiary w celu stwierdzenia lub wykluczenia wody lub wilgoci po posadzką. Pozostawienie bowiem wody lub wilgoci pod posadzką powoduje tzw. szkody wtórne:

  • przenoszenie zawilgocenia na ściany i w efekcie pojawienie się zagrzybienia
  • pojawianie się wykwitów na ścianach, odspajanie się farby i tynku
  • rozpad warstwy izolacji pod posadzką, a w przypadku jastrychu anhydrytowego również samej posadzki
  • rozpoczęcie pod posadzką procesów gnilnych, tworzenie się zarodników grzybów i pleśni, które następnie wydostają się poprzez dylatacje przyścienne do pomieszczeń i powodują bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka
  • rozwój wirusów i bakterii powoduje dodatkowo nieprzyjemny zapach i reakcje alergiczne

 

Zbagatelizowanie tego problemu w chwili jego wykrycia może spowodować odrzucenie przez ubezpieczyciela roszczenia wypłaty odszkodowania. Szkoda będzie się powiększać, a ewentualnej jej późniejsze usunięcie będzie trwało dłużej i będzie bardziej kosztowne. Przeprowadzenie tylko osuszania poprzez np. samodzielne wypożyczenie osuszacza kondensacyjnego nie ma tutaj najmniejszego sensu i jest tylko wyrzucaniem pieniędzy.

OSUSZANIE MIESZKAŃ WARSZAWA - NASZA OFERTA

Specjalizujemy się w skutecznym usuwaniu szkód po zalaniach, osuszaniem obiektów budowlanych i przemysłowych, domów, kamienic, mieszkań. Osuszanie całych kompleksów oraz obiektów komercyjnych i obiektów użyteczności publicznej takich jak urzędy, szkoły czy przedszkola.

OSUSZANIE

BUDYNKÓW, DOMÓW, MIESZKAŃ
MURÓW, ŚCIAN, TYNKÓW
GARAŻY, PIWNIC
OBIEKTÓW PRZEMYSŁOWYCH

OSUSZACZE WYNAJEM

DOMOWE
BUDOWLANE
PRZEMYSŁOWE
KONDENSACYJNE

LOKALIZACJA WYCIEKÓW

LOKALIZACJA WYCIEKÓW WODY
WYKRYWANIE PRZECIEKÓW
WYKRYWANIE NIESZCZELNOŚCI
BADANIE KAMERĄ TERMOWIZYJNĄ

ODGRZYBIANIE

BUDYNKÓW, DOMÓW, MIESZKAŃ
ŚCIAN, MURÓW
USUWANIE PLEŚNI
OZONOWANIE ŚCIAN

WYPOŻYCZALNIA

NAGRZEWNICE
WENTYLATORY PRZEMYSŁOWE
PROMIENNIKI PODCZERWIENI
MIERNIKI

POMIARY

POMIARY WILGOTNOŚCI
POMIARY POWIETRZA
POMIARY TERMOWIZYJNE
BADANIA TERMOWIZYJNE

OSUSZANIE MIESZKANIA - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jesteśmy profesjonalną firmą i wszystkim zajmiemy się sami, prosimy jedynie o udostępnienie zalanych powierzchni i dostęp do energii elektrycznej. Szczegóły omawiany zawsze na konkretnym obiekcie.

Dysponujemy technologią osuszania, która jest aktualnie najbezpieczniejsza dla poszkodowanego ze specjalnym systemem filtracji i nic nie stoi na przeszkodzie, aby w osuszanym mieszkaniu mieszkać. Zawsze dobieramy odpowiednie urządzenia pod kątem wydajności i hałasu, a całą instalację przeprowadzamy tak, aby była możliwie mało uciążliwa.

Technologia adsorpcyjna polega na wtłaczaniu suchego powietrza pod posadzkę. Jest to stara technologia sprzed kilkunastu lat, która nie może być stosowana w wielu krajach europejskich np. w Niemczech. W Polsce nie ma na ten temat unormowania. Technologia wtłaczania powietrza pod posadzkę jest bardzo niebezpieczna dla mieszkańców, bowiem wylatujące powietrze spod posadzki zawiera patogeny grzybów, pleśni, bakterie, które potem rozprzestrzeniają się po całym mieszkaniu stwarzając zagrożenie chorobotwórcze. Po tygodniu od zalania zaczynają się pod posadzką procesy gnilne, a potem to wszystko ląduje w mieszkaniu. To Państwo oddychacie tym powietrzem przez wiele dni i to Państwo się trujecie, a nie firma która w ten sposób przeprowadza proces suszenia i nie likwidator ubezpieczeniowy, który sugeruje zawsze wariant najtańszy. Postawcie sobie Państwo pytanie na ile wyceniacie swoje zdrowie. Możemy oczywiście zrobić taką instalację, ale stanowczo ją odradzamy, alergicy, starsze osoby lub małe dzieci mogą ją boleśnie odczuć.

W 99% to oszustwo, niestety spotykane na rynku. Ta propozycja dotyczy zapewne osuszania poprzez wtłaczanie suchego powietrza po posadzkę. Każda substancja budowlana oddaje wilgoć poprzez swoją powierzchnię i w tak krótkim czasie można wysuszyć tylko powierzchniowo ściany i posadzki, miernik po 5 dniach pokaże, że jest sucho, a firma weźmie od Państwa pieniądze. Niestety po kolejnym tygodniu wilgoć z głębszych warstw znowu napłynie. Państwo wydacie pieniądze lub zlikwidujecie szkodę z ubezpieczycielem i będziecie w punkcie wyjścia. Substancja budowlana potrzebuje czasu aby wchłonąć wilgoć i potrzebuje czasu, aby ja oddać. Nie jesteśmy w stanie oszukać praw fizyki, jedynie co Państwu deklarujemy to optymalizację i realne przyspieszenie tego procesu. Nie powielajcie Państwo błędów, kupisz taniej kupisz dwa razy.

Prawdopodobnie firma była nierzetelna, skróciła proces suszenia, ale pracownicy tej firmy wiedzieli, że obiekt nie jest wysuszony więc zabronili instalacji listw, aby ściany i posadzka dalej same się miesiącami suszyły. Zalecamy zatem korzystanie z innych firm. Po naszych instalacjach osuszających klient może przystąpić do odnawiania mieszkania, malowania i instalacji listw. Wilgoć zabieramy z lokalu razem z maszynami.

Otrzyma Pan taką informację od nas wraz z protokołem z pomiarów w trakcie procesu suszenia, protokołem końcowym i gwarancją. Nasze protokoły wraz z graficzną prezentacją rozkładu wilgoci są czytelne nawet dla laika. Po naszych instalacjach nie będzie już potrzeby ponownego osuszania i można przystąpić do prac remontowych lub wykończeniowych.

Na naszej stronie prezentujemy tylko wybrane zdjęcia z naszych prawdziwych realizacji, a nie kupione lub ściągnięte z internetu. Rzeczywiście czasami ich jakość nie jest najlepsza, ale na obiektach skupiany się na problemie klienta związanym z zalaniem, a zdjęcia powstają przy okazji dokumentowania szkody. Możemy jednak pochwalić się w galerii realizacji różnorodnością problemów, jakimi się w z sukcesami już zajmowaliśmy. Jest to zaledwie ułamek, gdyż większość z nich jest objęta tajemnica handlową.

Tak. Mamy renomowanych kooperantów, więc możemy przejąć cały proces restytucji obiektu. Macie Państwo z naszej strony jedną fachowa osobę do kontaktu we wszystkich sprawach.