...

Badanie gazem znacznikowym

Detekcja gazem śladowym Warszawa

Wraz z rozwojem technologii, stosowane są coraz bardziej zaawansowane metody wykrywania nieszczelności, a jedną z nich jest metoda przy użyciu gazu śladowego (znacznikowego). Jest to skuteczna metoda wykrywania przecieków w rurociągach. A dzięki fachowej obsłudze naszych specjalistów, metody prac które stosujemy, dobierane są tak aby osiągnąć zamierzony efekt przy jak najmniejszej ingerencji w instalację.

 

Doświadczenie

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży. Na bieżąco śledzimy najnowsze technologie i metody wykrywania przecieków.

Techniczna kadra

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów posiadających wiele lat doświadczenia.

Najlepszy sprzęt

Wykorzystujemy najwyższej jakości sprzęt dostępny na rynku i posiadamy gotowe rozwiązania i metody dla każdego przypadku zalania.

Gwarancja

Oferujemy pisemną gwarancję naszych usług oraz udzielamy pomocy w przygotowaniu dokumentacji dla firm ubezpieczeniowych.

Gaz znacznikowy - co to takiego?

Gaz znacznikowy, zwany również gazem śladowym, składa się z 95% azotu i 5% wodoru. Oba te pierwiastki są bezpieczne dla osób przebywających w badanych pomieszczeniach, dlatego nie ma ryzyka dla zdrowia ani życia podczas wykonywania badania gazem śladowym. Dzięki zastosowaniu gazu znacznikowego możemy wykryć  nieszczelności w instalacjach np. wodnych czy grzewczych. Jest to metoda bardzo szybka, a zarazem skuteczna i nieinwazyjna, a sam gaz znacznikowy ma wiele zalet.

Gaz znacznikowy Warszawa - zalety

Warto zwrócić uwagę na fakt, że gaz śladowy ma wiele zalet:

  • nie wywołuje korozji w rurach instalacji wodnych, ponieważ jest gazem który nie ma w składzie tlenu
  • jest całkowicie niepalny
  • jest gazem który w dużej mierze składa się z azotu nie stanowi zatem zagrożenia dla organizmów żywych
  • szybko rozprasza się w powietrzu
  • jest w pełni bezpieczny
  • dzięki temu, że ma małe cząstki dobrze przenika przez asfalt, kostkę czy beton

 

 

 

 

Metoda wykrywania przecieku z wykorzystaniem gazu znacznikowego

Sama metoda lokalizacji przecieku nie jest skomplikowana i polega na wprowadzeniu do wewnątrz instalacji obojętnego gazu. Gaz, jest pod ciśnieniem  poprzez hydrant lub zawór. W przypadku wystąpienia przecieku, gaz ucieka na zewnątrz rurociągu przez pęknięcia, szczeliny i jamy. Gaz śledzący ma niską gęstość, dlatego łatwo przenika przez grunt oraz powierzchnie utwardzone takie jak asfalt, beton czy materiały ceramiczne. Na powierzchni ziemi może być wykryty za pomocą specjalnych czujników wodorowych. Tam gdzie zostanie wykryty gaz, można precyzyjnie określić miejsca przecieków. Ze względu na swoje właściwości, gaz znacznikowy doskonale nadaje się do wykrywania przecieków na rurociągach znajdujących się poza budynkami oraz pod ziemią – jak np. sieci kanalizacyjne czy instalacje grzewcze.

Co można wykryć za pomocą gazu znacznikowego?

Do wykrywania wycieków w systemach wodociągowych oraz systemach grzewczych stosuje się gaz znacznikowy. Dokładność określania lokalizacji wycieku jest uzależniona od umiejscowienia rur w ścianach, podłodze lub ziemi. Gaz znacznikowy daje bardzo dobre wyniki jeśli chodzi o dokładność wykrywania niewielkich przecieków przy równoczesnym spadku ciśnienia, jednak rzadko stosuje się go do dużych przecieków lub rozległych instalacji grzewczych, z uwagi na znaczną ilość gazu potrzebną do testowania.

Badanie gazem znacznikowym Warszawa - cena

Cena badania gazem znacznikowym opiera się na kosztorysie, który indywidualnie ustalamy dla danego zlecenia i klienta. Jest ona uwarunkowana rodzajem awarii, stopniem skomplikowania zlecenia, ewentualnymi przeróbkami hydraulicznymi w celu wykonania próby oraz ilością zużytego gazu. Stosujemy badania z wykorzystaniem gazu znacznikowego na terenie Warszawy oraz pobliskich miast, takich jak: Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Otwock, Mińsk Mazowiecki, Grójec, Żyrardów, Nowy Dwór Mazowiecki.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.