...

Geofon

Geofon Warszawa - metoda akustyczna wykrywania przecieków

Geofon to innowacyjne urządzenie, które umożliwia bezpieczne (bez konieczności kucia) wykrywanie wycieków wody z instalacji. Miejsce, w którym występuje przeciek, powoduje wibracje, które można wykorzystać do identyfikacji nieszczelności. Geofony, które są czułe na drgania o niskiej częstotliwości, znajdują zastosowanie w tego rodzaju pomiarach. Dzięki użyciu geofonu możliwe jest wykrycie źródła przecieków w instalacji. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej na temat tej bezinwazyjnej metody.

Doświadczenie

Jesteśmy doświadczoną firmą, która działa już od wielu lat w tej branży. Cały czas śledzimy najnowsze technologie i metody usuwania wilgoci z powietrza.

Techniczna kadra

Nasi pracownicy to zespół wykwalifikowanych specjalistów którzy mają wiele lat doświadczenia.

Najlepszy sprzęt

Pracujemy na najwyższej jakości sprzęcie dostępnym na rynku i oferujemy gotowe rozwiązania i metody dla każdego typu zalania.

Gwarancja

Dajemy pisemną gwarancję naszych usług oraz służymy pomocą w przygotowaniu dokumentacji dla firm ubezpieczeniowych.

Geofon - co to takiego?

Geofon to urządzenie służące do rejestrowania drgań i przetwarzania ich na impulsy elektryczne. Posiada bardzo szerokie zastosowanie. To prosta i bezinwazyjna metoda wykorzystująca nasłuch – bez ingerencji w instalację. Geofon pozwala na:

  • wykrywanie nieszczelności i wycieków w instalacjach ciśnieniowych wody zimnej, ciepłej i CO
  • wskazanie dokładnej lokalizacji w instalacjach pod posadzką i w ścianach

Geofon do wycieków wody

Geofon daje możliwość poszukiwania wycieku z instalacji wody zimnej, ciepłej, centralnego, jak również ogrzewania podłogowego. Mechanizm działania geofonu opiera się na rejestracji, a następnie przekształceniu wibracji i ich częstotliwości w sygnał elektryczny. Ten urządzenie jest głównie używane do wykrywania wycieków wody w rurociągach, pełniąc rolę lokalizatora. Wyciekająca pod ciśnieniem woda z uszkodzonej rury generuje dźwięk. Ten dźwięk z kolei powoduje drgania, które mogą być odczuwalne na powierzchni ziemi. Geofon jest zdolny do wykrycia szczeliny, umożliwiając lokalizację wycieków w rurociągu.

Geofon Warszawa - zalety

Geofon to metoda akustyczna wykrywania wycieków która ma wiele zalet:

  • prosta bezpieczna metoda umożliwiająca bezinwazyjne poszukiwanie wycieku
  • pozwala precyzyjnie określić miejsce wystąpienia przecieku
  • nie ma konieczności dodatkowych prac typu kucie czy wykopy
  • możliwość podłączenia opcjonalnych zewnętrznych mikrofonów uziemiających na przykład w celu profesjonalnego wykrywania wycieków
  • bezproblemowe poszukiwanie wycieku z instalacji wody zimnej, ciepłej, centralnego, jak również ogrzewania podłogowego

Geofon Warszawa - cena

Metoda wykrywania przecieków z wykorzystaniem geofonu opiera się na kosztorysie, który indywidualnie ustalamy dla danego zlecenia i klienta. Jest ona uwarunkowana rodzajem awarii oraz stopniem skomplikowania zlecenia. Stosujemy badania szczelności barwnikami na terenie Warszawy oraz pobliskich miast, takich jak: Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Otwock, Mińsk Mazowiecki, Grójec, Żyrardów, Nowy Dwór Mazowiecki.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.