...

Badanie kamerą termowizyjną Warszawa

Badanie kamerą termowizyjną Warszawa

Kamera termowizyjna to doskonałe narzędzie diagnostyczne, dzięki któremu w bezinwazyjny sposób możemy precyzyjnie określić lokalizację wycieku. Przeprowadzamy profesjonalne badanie przy użyciu kamery termowizyjnej na terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Doświadczenie

Dzięki wieloletniej działalności w branży jesteśmy na bieżąco z najnowszymi technologiami i metodami osuszania.

Techniczna kadra

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim stażem.

Najlepszy sprzęt

Korzystamy z najlepszego dostępnego sprzętu na rynku i na każdy przypadek zalania mamy gotowe rozwiązania i metody.

Gwarancja

Na nasze usługi wystawiamy pisemną gwarancję oraz pomagamy także przygotować dokumentację dla ubezpieczalni

Badanie kamerą termowizyjną a wykrywanie nieszczelności

Wykonujemy pomiary termowizyjne pod kątem lokalizacji wycieków na terenie Warszawy i okolic. Dzięki najnowocześniejszej technologii jesteśmy w stanie dokładnie określić defekty instalacji lub wycieki wody lub też innych substancji. Sprawdzenie prawidłowego działania systemu ogrzewania nie stanowi dla nas żadnego problemu. Diagnozujemy także poprawne funkcjonowanie podłogowego systemu grzewczego, co pozwala na zoptymalizowanie zużycie energii i tym samym obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Termowizja to również łatwy sposób na sprawdzenie działania urządzeń i poprawność izolacji budynku. Daje nam ona również możliwość zlokalizowania miejsc które wymagają uszczelnienia.

Na czym polega badanie kamerą termowizyjną wycieków?

Termowizja działa w skuteczny i nieskomplikowany sposób. Po skierowaniu kamery na dowolny obiekt, jego obraz termowizyjny pojawia się na wbudowanym ekranie, przyjmując postać kolorowych kształtów. Im więcej widzimy ciepłych kolorów, tym wyższa temperatura. Wnętrze domu jest zazwyczaj bardzo dobrze ogrzewane, dlatego podczas badania termowizyjnego przecieków często świeci się na czerwono, żółto lub pomarańczowo. Przy takim tle złożonym z ciepłych barw nawet najmniejsze nieprawidłowości są doskonale widoczne. Woda wypływająca z przecieku ma zwykle dość niską temperaturę – więc wyraźnie wyróżnia się na obrazach termowizyjnych jako ciemnoniebieskie plamy. Taki wynik jest w większości przypadków potwierdzeniem, że to właśnie tam pojawiła się usterka. Wykonanie takiego testu trwa stosunkowo krótko.

Przebieg badania kamerą termowizyjną

Badanie termowizyjne samo w sobie, jak i jego wydajność, będzie zależeć od rodzaju awarii oraz samej instalacji. Skuteczność lokalizacji będzie natomiast uwarunkowana takimi czynnikami jak:

 • głębokość, na której pojawił się wyciek
 • różnica temperatury pomiędzy czynnikiem a otoczeniem
 • rodzaj przegrody z wyciekiem
 • intensywność wycieku dla danego czynnika

 

Dokładna i precyzyjna lokalizacja wycieku ma miejsce, gdy mamy do czynienia z bardzo silnym wyciekiem i gdy temperatura samego czynnika znacznie różni się od temperatury otoczenia. 

Badania termowizyjne budynków

Termowizja jest powszechnie stosowana w wielu instalacjach. Znajduje zastosowanie przy:

 • sprawdzaniu rozkładu temperatury w przypadku ogrzewania
 • pomocy w wykryciu i zlokalizowaniu awarii w ogrzewaniu podłogowym
 • detekcji wycieków
 • lokalizacji przerw izolacji
 • lokalizacji zakrytych części instalacji
 • ocenie stanu instalacji  klimatyzacyjnej
 • ocenie systemów kominowych
 • przyjrzeniu się stratom ciepła w budynku

Badania termowizyjne Warszawa - kiedy jest zalecane?

Badanie kamerą termowizyjną może być pomocne w wielu sytuacjach:

 1. Gdy nie mamy dokumentacji dotyczącej działania instalacji, badania termowizyjne układów wodnych i centralnego ogrzewania pozwalają dokładnie zlokalizować trasę rur w obudowie budynku.
 2. Przy zakupie domu lub mieszkania – przed zakupem nieruchomości od spółdzielni mieszkaniowej, wspólnoty lub na rynku wtórnym przeprowadzenie badania termowizyjnego pozwala zlokalizować możliwe defekty konstrukcyjne, które w przyszłości mogą być przyczyną wysokiego zużycia energii cieplnej.
 3. Gdy konieczne jest wykonanie dokumentacji dla ubezpieczyciela, na przykład po uszkodzeniu spowodowanym powodzią. Wyciek z instalacji w mieszkaniu powoduje różnorodne uszkodzenia mienia, co prowadzi do konieczności dokonania naprawy. Badanie termowizyjne może okazać się pomocne podczas uzupełnianie dokumentacji szkód spowodowanych przez wycieki, na przykład celem otrzymania odszkodowania od ubezpieczyciela.

Badanie kamerą termowizyjną Warszawa - cena

Badanie termowizyjne pod kątem lokalizacji wycieku często idzie również w parze z innymi usługami świadczonymi przez naszą firmę. Ostateczny koszt jest zatem dostosowywany do rodzaju usług, których klient używa do wykrywania wycieków. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowej wyceny.

Badanie kamerą termowizyjną Warszawa

Na życzenie klienta wykonane radiometryczne zdjęcia termowizyjne są przez naszych pracowników w odpowiedni sposób obrabiane, z wykorzystaniem specjalnego oprogramowania i różnych możliwości analitycznych, tak aby maksymalnie zobrazować i opisać zaistniały problem. Całość naszej pracy jest na końcu udostępniana zleceniodawcy w formie cyfrowej, a nasze wieloletnie doświadczenie branżowe gwarantuje szybkie i ekonomiczne wykonanie badania kamerą termowizyjną.

Badania termowizyjne Warszawa

Dryfast POLSKA SZKOŁA OSUSZANIA w zakresie swoich usług proponuje następujące pomiary z wykorzystaniem profesjonalnej kamery termowizyjnej:

 • pomiary i obrazowanie rozkładu wilgotności powierzchniowej ścian i posadzek
 • wykrywanie przecieku w przewodach wody ciepłej i ogrzewania podłogowego w ścianach lub posadzkach
 • wyznaczanie przebiegu instalacji wody ciepłej i centralnego ogrzewania dla potrzeb posadzkarzy, parkieciarzy lub innych prac wykończeniowych, w który istnieje potrzeba bezpiecznej ingerencji w posadzkę
 • wyszukiwanie mostków termicznych i wad wykonawczych w izolacji cieplnej budynku
 • termowizja inspekcyjna w miejscach niedostępnych dla ludzkiego oka
 • ocena stanu technicznego instalacji elektrycznych
 • diagnoza i prewencja w wykrywaniu potencjalnych miejsc awarii urządzeń w przemyśle
 • inspekcja fotowoltaiczna baterii słonecznych
 • wiele innych badań na potrzeby branży budowlanej lub technicznej, w których rozkład i poziom temperatury jest w stanie przekazać nam dodatkowe niewidoczna dla ludzkiego oka informacje

Nasza pełna oferta

Specjalizujemy się w skutecznym usuwaniu szkód po zalaniach, osuszaniem obiektów budowlanych i przemysłowych, domów, kamienic, mieszkań. Osuszanie całych kompleksów oraz obiektów komercyjnych i obiektów użyteczności publicznej takich jak urzędy, szkoły czy przedszkola.

OSUSZANIE

BUDYNKÓW, DOMÓW, MIESZKAŃ
MURÓW, ŚCIAN, TYNKÓW
GARAŻY, PIWNIC
OBIEKTÓW PRZEMYSŁOWYCH

OSUSZACZE WYNAJEM

DOMOWE
BUDOWLANE
PRZEMYSŁOWE
KONDENSACYJNE

LOKALIZACJA WYCIEKÓW

LOKALIZACJA WYCIEKÓW WODY
WYKRYWANIE PRZECIEKÓW
WYKRYWANIE NIESZCZELNOŚCI
BADANIE KAMERĄ TERMOWIZYJNĄ

ODGRZYBIANIE

BUDYNKÓW, DOMÓW, MIESZKAŃ
ŚCIAN, MURÓW
USUWANIE PLEŚNI
OZONOWANIE ŚCIAN

WYPOŻYCZALNIA

NAGRZEWNICE
WENTYLATORY PRZEMYSŁOWE
PROMIENNIKI PODCZERWIENI
MIERNIKI

POMIARY

POMIARY WILGOTNOŚCI
POMIARY POWIETRZA
POMIARY TERMOWIZYJNE
BADANIA TERMOWIZYJNE

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.