OSUSZANIE

Osuszanie to proces z którym spotykamy się praktycznie na każdym etapie powstawania i funkcjonowania obiektów budowlanych i gdzie każdy z tych etapów wymaga zastosowania odpowiednio dobranych urządzeń osuszających i urządzeń towarzyszących lub nawet całej technologii osuszania. Wszystkie te działania mają umożliwić lub przyspieszyć kolejne prace budowlane, a tym samym skrócić czas realizacji i zmniejszyć koszt inwestycji. "Dryfast" POLSKA SZKOŁA OSUSZANIA na bazie wieloletniego doświadczenia w branży oferuje Państwu swoją pomoc na każdym etapie procesu osuszania poprzez dobór technologii, przeprowadzenie i nadzór procesu osuszania, niezbędne pomiary i protokołowanie procesu osuszania lub nawet przejęcie zadań, jako nadzór inwestorski.

Wszystkie czynności związane z całym procesem osuszania są przez naszych pracowników na bieżąco monitorowane, a klient otrzymuje od nas zawsze niezbędne protokoły z pomiarów i procesu suszenia, oraz pisemną gwarancję solidności wykonanej usługi.

"Dryfast" oferuje osuszanie budynków i mieszkań oraz obiektów przemysłowych znajdujących się na terenie Warszawy oraz całego województwa mazowieckiego jak również w Polsce. Wśród najczęstszych przyczyn tworzenia się wilgoci można wymienić używanie zbyt dużej ilości wody podczas prac wykończeniowych, wadliwą izolację termiczną, działanie wody deszczowej, awarie rurociągów lub instalacji oraz zalania.

Osuszanie Budynków | Osuszanie Mieszkań

Osuszanie budynków składa się z kilku etapów, a pierwszy z nich niejednokrotnie polega na użyciu odpowiednich technik, dzięki którym możliwe jest wykrywanie lokalizacji wycieków. Pozwala to na wybranie najskuteczniejszej i najbardziej ekonomicznej metody usuwania wilgoci. Korzystamy z nowoczesnych rozwiązań oraz technologii, zarówno jeśli chodzi o wykrywanie wycieków wody czy osuszanie mieszkań lub innych lokali. Dysponujemy bogatym zapleczem technicznym, co umożliwia nam optymalny dobór urządzeń w każdej sytuacji. Stosujemy niezawodne osuszacze przemysłowe, budowlane oraz domowe, pośród których znajdują się modele dające nam dostęp do technologii osuszania ziębniczego – osuszacze kondensacyjne oraz adsorpcyjnej z regeneracją złoża na zimno lub na gorąco – osuszacze adsorpcyjne. Posiłkujemy się poza tym urządzeniami towarzyszącymi, takimi jak wentylatory, pompy ciśnieniowe, panele podczerwieni i sprzęt filtrujący

Osuszanie Ścian

Nie ma znaczenia czy lokalizacja wycieków wody wykaże, iż mamy do czynienia z wilgocią technologiczną czy kondensacyjną – należy bezzwłocznie się jej pozbyć. Jest to istotne z punktu widzenia trwałości obiektu, a także zdrowia jego mieszkańców. Nasze działania nakierowane na osuszanie ścian obejmują szybkie znalezienie przyczyny i zlikwidowanie szkody, ale przeprowadzamy również pomiary wilgotności posadzek i warstwy podposadzkowej. Natomiast osuszanie podłóg jest prawie zawsze potrzebne w przypadku nowo wybudowanych obiektów czy remontów. Daje ono szansę na zapobiegnięcie powstawaniu grzybów i pleśni, oraz przyśpiesza możliwość wykonania prac wykończeniowych. Z tych samych względów praktykuje się osuszanie tynków na ścianach, co przynosi takie korzyści, jak skrócenie czasu realizacji inwestycji, uzyskanie większej swobody w dobieraniu materiałów, zmniejszenie kosztów prac i ogrzewania.

Firma Dryfast Sp. z o.o. potrafi poradzić sobie również ze skutkami zalania, które bywają znacznie poważniejsze niż zmoczenie ścian i podłogi. Dlatego nierzadko niezbędnym elementem świadczonej przez nas usługi jest osuszanie podposadzkowe. Warto pamiętać, że aby wykryć wilgoć warstw znajdujących się pod posadzką, konieczne jest użycie specjalnych urządzeń pomiarowych. Nasza wiedza, doświadczenie oraz fakt, iż stosujemy wydajne osuszacze i zatrudniamy wyłącznie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, pozwalają nam na efektywne realizowanie czynności, zapobiegającym dalszym szkodom – zawilgoceniu ścian, odspajaniu farby i tynku, rozpadowi warstwy izolacji umieszczonej pod posadzką oraz samej posadzki, gniciu, rozwojowi wirusów i bakterii, powstawaniu grzybów oraz pleśni.


Osuszanie Murów

Jednak nawet, jeśli nasza ekipa zostaje wezwana zbyt późno, żeby nie dopuścić do wystąpienia wyżej wymienionych problemów, wciąż możemy wykonać odgrzybianie, usuwanie pleśni czy ozonowanie ścian. Wszystkie te procesy są szczególnie pożądane wtedy, gdy dojdzie do zalania całego budynku, którego przyczyną może być powódź, bardzo intensywne opady deszczu czy poważna awaria rurociągu albo instalacji. Przed przystąpieniem do oczyszczania zainfekowanych powierzchni, przeprowadzamy osuszanie murów oraz osuszanie piwnicy. Do jej zalania dochodzi też często wskutek niedostatecznego zabezpieczenia fundamentów budynku przed wchłanianiem wód gruntowych. Zawilgocenie obejmuje następnie wyższe partie obiektu, w związku z tym trzeba od razu zatrudnić firmę, która wie jak zabrać się za osuszanie piwnicy.

Warto wziąć pod uwagę wynajem osuszaczy, który w przypadku skorzystania z naszej oferty jest naprawdę tani, a ponadto proponujemy wsparcie podczas dobierania urządzeń, ich transport i szkolenie dotyczące obsługi sprzętu. Dlatego jeżeli kogoś interesuje temat – osuszacze wypożyczalnia, warto podjąć współprace właśnie z nami! Podobnie jest wówczas, gdy niezbędne jest przeprowadzenie audytu i pomiarów budowlanych. W ich zakres wchodzą badania termowizyjne, pomiary zanieczyszczenia powietrza oraz oczywiście sprawdzenie wilgotności budynków. Pomiary termowizyjne, czyli badanie kamerą termowizyjną, umożliwiają uzyskanie cennych informacji, które wyczytujemy z rozkładu i poziomu temperatury w poszczególnych miejscach. Z kolei jeśli chodzi o kwestię jakości powietrza – wyeliminowanie substancji, które je zanieczyszczają, pozwala na ograniczenie ingerencji w substancję budowlaną, kiedy wymagane jest osuszanie lokalu, oraz na zapewnienie bezpieczeństwa zamieszkującym go osobom.

Z naszej pomocy, która obejmuje osuszanie po zalaniu, jak również zawilgocenia technologicznego czy kondensacyjnego, korzystają w głównej mierze klienci indywidualni, instytucjonalni, przemysłowi oraz zarządcy nieruchomości. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami wszystkie osoby i przedsiębiorstwa z Warszawy oraz okolic, które szukają profesjonalnej firmy zajmującej się usuwaniem wilgoci z budynków, oferującej usługi osuszacze wynajem, doradztwo i szkolenia, a także wykonującej pomiary istotnych parametrów oraz odgrzybianie

.