OSUSZANIE PIWNIC WARSZAWA

Osuszanie piwnicy w większości przypadków jest bezpośrednim skutkiem powodzi lub zalania mieszkania po intensywnych opadach deszczu jak również bardzo częstym przypadkiem jest nieodpowiednie zabezpieczenie obiektu, domku przez wodami gruntowymi. Słaba lub nieszczelna izolacja prowadzi w konsekwencji do wchłaniania wilgoci przez fundamenty i podpiwniczenia, mamy wtedy do czynienia z tzw. podciąganiem kapilarnym wilgoci, która następnie już w substancji budowlanej jest transportowana do wyższych partii budynku. W takich przypadkach zaleca się przeprowadzenia procesu osuszania i poprawienia izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej fundamentów.

Osuszanie piwnic po zalaniach koncentruje się na obniżeniu wilgotności powietrza w pomieszczeniach piwnic za pomocą osuszaczy kondensacyjnych, a następnie obniżeniu wilgotności piwnicy (ścian, murów, posadzki). Ponieważ pomieszczenia piwniczne są z reguły słabo ogrzewane, z niewielkimi możliwościami wentylacji pomieszczenia, istotne jest zastosowanie odpowiednich typów osuszaczy kondensacyjnych i wsparcie osuszania kondensacyjnego przez wymuszenie dość dużej cyrkulacji powietrza. Czasami możliwe jest przyspieszenie osuszania poprzez punktowe zastosowanie promienników podczerwieni. Aby dobrać technologię suszenia należy przeprowadzić niezbędne pomiary poprzedzające sam proces osuszania, do tego celu niezbędne jest posiadanie odpowiednich urządzeń pomiarowych, wiedzy i doświadczenia, jak w sposób nieuciążliwy takie pomiary przeprowadzić.

Ściany piwnicy, które znajdują się zwykle częściowo poniżej poziomu gruntu nie mają możliwości oddania wilgoci na zewnątrz, więc nie może nastąpić proces samoistnego osuszania substancji budowlanej, nawet w dłuższej perspektywie czasowej. Pozostawienie wilgotnych ścian piwnic powoduje tzw. szkody wtórne:

 • przenoszenie zawilgocenia na ściany i w efekcie pojawienie się zagrzybienia
 • pojawianie się wykwitów na ścianach, odspajanie się farby i tynku
 • rozpoczęcie procesów gnilnych, tworzenie się zarodników grzybów i pleśni, które przenikają do pozostałych pomieszczeń i powodują bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka
 • rozwój wirusów i bakterii powoduje dodatkowo nieprzyjemny zapach i reakcje alergiczne
 • brak możliwości korzystania z piwnic, gdyż duże zawilgocenie i nieprzyjemny zapach wpływa negatywnie na przechowywane tam przedmioty.

Doświadczenie

Dzięki wieloletniej działalności w branży jesteśmy na bieżąco z najnowszymi technologiami i metodami osuszania.

Techniczna kadra

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim stażem.

Najlepszy sprzęt

Korzystamy z najlepszego dostępnego sprzętu na rynku i na każdy przypadek zalania mamy gotowe rozwiązania i metody.

Gwarancja

Na nasze usługi wystawiamy pisemną gwarancję oraz pomagamy także przygotować dokumentację dla ubezpieczalni

Osuszanie Piwnicy Przeprowadzamy W Następujących Przypadkach:

20150824_115537-1-768x1024
 • powodzi, gdzie część budynku, w tym piwnice, pozostaje przez pewien czas pod wodą
 • awarii rurociągów ciśnieniowych większych średnic, tranzytowych lub na przyłączach do budynków
 • awarii instalacji wewnątrz budynku na wyższych piętrach lub instalacji pionowych, gdzie woda spływa i zalewa wszystkie powierzchnie poniżej
 • zaniedbania budynku, kamienicy, które na skutek słabej izolacji i długiego okresu czasu (co najmniej kilkadziesiąt lat) kapilarnie wchłaniały wilgoć
 • wysokiego poziomu wód gruntowych, brak drenażu i nieodpowiednie wykonanie izolacji fundamentów

PRZEPROWADZENIE ODPOWIEDNIEGO PROCESU OSUSZANIA DAJE NASTĘPUJĄCE KORZYŚCI:

 • szybkie przywrócenie stanu piwnicy do normy i możliwość jej normalnego użytkowania
 • zatrzymanie procesu degradacji substancji budowlanej
 • zapobieganiu powstawaniu zarodników pleśni i grzybów, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka
 • zmniejszeniu i usunięciu nieprzyjemnego zapachu

OSUSZANIE BUDYNKÓW WARSZAWA - NASZA OFERTA

Specjalizujemy się w skutecznym usuwaniu szkód po zalaniach, osuszaniem obiektów budowlanych i przemysłowych, domów, kamienic, mieszkań. Osuszanie całych kompleksów oraz obiektów komercyjnych i obiektów użyteczności publicznej takich jak urzędy, szkoły czy przedszkola.

OSUSZANIE

BUDYNKÓW, DOMÓW, MIESZKAŃ
MURÓW, ŚCIAN, TYNKÓW
GARAŻY, PIWNIC
OBIEKTÓW PRZEMYSŁOWYCH

OSUSZACZE WYNAJEM

DOMOWE
BUDOWLANE
PRZEMYSŁOWE
KONDENSACYJNE

LOKALIZACJA WYCIEKÓW

LOKALIZACJA WYCIEKÓW WODY
WYKRYWANIE PRZECIEKÓW
WYKRYWANIE NIESZCZELNOŚCI
BADANIE KAMERĄ TERMOWIZYJNĄ

ODGRZYBIANIE

BUDYNKÓW, DOMÓW, MIESZKAŃ
ŚCIAN, MURÓW
USUWANIE PLEŚNI
OZONOWANIE ŚCIAN

WYPOŻYCZALNIA

NAGRZEWNICE
WENTYLATORY PRZEMYSŁOWE
PROMIENNIKI PODCZERWIENI
MIERNIKI

POMIARY

POMIARY WILGOTNOŚCI
POMIARY POWIETRZA
POMIARY TERMOWIZYJNE
BADANIA TERMOWIZYJNE

OSUSZANIE WARSZAWA

osuszanie-piwnic-dryfast-realizacje-1-788x1024

Oferujemy kompleksowe osuszanie piwnicy po zalaniu jak również osuszanie innych obiektów budowlanych takich jak mieszkania lub domy w mieście stołecznym Warszawa i na terenie całego województwa mazowieckiego. Firma Dryfast Sp. z o.o. oferuje sprawne przeprowadzenie procesu osuszania całego obiektu instalując na obiekcie specjalnie skonstruowane do tego celu profesjonalne, nowoczesne i wydajne osuszacze wraz z wentylatorami i w razie potrzeby nagrzewnicami, promiennikami i innymi urządzeniami towarzyszącymi. W razie konieczności gwarantujemy również kompleksowe przeprowadzenie procesu:

 • osuszania ścian i murów
 • osuszania posadzki i warstw izolacji po posadzką

Całość procesu osuszania kończymy przeprowadzając ozonowanie i neutralizację w ten sposób zarodniki grzybów, pleśni i nieprzyjemnego zapachu. Bazujemy na naszym wieloletnim doświadczeniu branżowym, oraz nowoczesnych, bezpiecznych i energooszczędnych urządzeniach.