OSUSZACZE ADSORPCYJNE
Wynajem Warszawa

Osuszacz adsorpcyjny jest urządzeniem wykorzystywanym do osuszania w przypadkach, w których nie można już wykorzystać osuszaczy kondensacyjnych. Typowymi zastosowaniami w budownictwie jest konieczność osuszania w niskich temperaturach tj. poniżej 10 st. C np. na nieogrzewanych nowo wybudowanych obiektach. Jednakże najczęściej spotyka się osuszacze adsorpcyjne w zastosowaniu przemysłowym, aby zapewnić odpowiedni warunki klimatyczne dla procesów technologicznych lub też zabezpieczyć maszyny przed korozją na skutek większej wilgotności. Często niezbędne jest utrzymanie suchego powietrza w temperaturach ujemnych lub też powietrza na hali produkcyjnej o wilgotności względnej poniżej 40 %, co jest możliwe jedynie z wykorzystaniem osuszaczy adsorpcyjnych.

W naszej pracy stosujemy najnowocześniejsze dostępne technologie i aktualną wiedzę dotyczącą najlepszych europejskich praktycznych rozwiązań i w odróżnieniu do innych firm łączymy następujące elementy:

  • ekonomiczność procesu osuszania - usługa jest możliwie szybka i tania, oraz małoinwazyjna
  • minimalizacją uciążliwości, poprzez obniżenie hałasu i zmniejszenie niezbędnych czynności ingerencji w substancję budowlaną
  • negatywnego wpływu na zdrowie człowieka, dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii, urządzeń filtrujących i referencyjnych pomiarów.

Wynajem Osuszaczy Powietrza

Osuszacze powietrza adsorpcyjne coraz rzadziej wykorzystuje się przy osuszaniu po zalaniach, gdyż sama instalacja osuszacza na obiekcie jest dość kłopotliwa, jest on bardzo energochłonny, ale przede wszystkim osuszenie powietrza poniżej 40% wilgotności względnej powoduje często pękanie jastrychów, tynków i wyłódkowania drewnianych elementów wyposażenia np. parkietu, ościeżnic drzwiowych, ram okiennych.

Schematyczna budowa osuszacza adsorpcyjnego:

 
 

1 sekcja osuszania, 2 sekcja regeneracji, 4 powietrze technologiczne

6 suche powietrze, 7 ogrzewanie, 8 wilgotne powietrze

W przypadku zapotrzebowania na wynajem osuszaczy adsorpcyjnych prosimy o kontakt z naszym biurem w Warszawie. Urządzenia wynajmujemy na minimalny okres 3 dni, a w przypadku jednoczesnego wynajmu większej ilości urządzeń lub wynajmu na dłuższy okres czasu oferujemy specjalne warunki rabatowe.